Унион - Байерн

Унион изпусна Байерн, направи 1:1 с шампиона

Унион Берлин и Байерн Мюнхен завършиха 1:1 в двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата. Така Байерн си върна първото място, където се беше настанил Лайпциг. Байер Леверкузен обаче може да ги изпревари утре, ако победи Хофенхайм.

Унион можеше да поведе още в първата минута, но Нойер спаси удара на Авоний. Само три минути по-късно обаче резултатът стана 1:0. Гриша Прьомел вкара с глава след центриране на Тримел. Това беше първи гол, вкаран от тима на Байерн в Берлин. И първо попадение за Прьомел в Бундеслигата/ До края на полувремето железните имаха още една отлична възможност за втори гол. Авоний обаче стреля в аут, след като излезе сам срещу Нойер.

След почивката Байерн се разигра и изравни в 67-та минута. Тогава Кингсли Коман асистира на дежурния голмайстор Роберт Левандовски за 1:1. Това беше 13-о попадение за поляка през сезона в Бундеслигата. Освен това голът е под номер 175 за Левандовски в Бундеслигата в мач номер 200 за шампионите.

До края на мача и двата тима имаха по един отличен шанс. Първо Нойер спаси, след като Фридрих стреля с глава. После Луте извади великолепно изпълнение на Сане.

Унион е шести със 17 точки и в следващия кръг гостува на Щутгарт. Байерн пък приема Волфсбург, който все още няма загуба през сезона.