Унион - Майнц

Унион се отпуши с 4:0 срещу Майнц

Унион надви убедително Майнц 05 с 4:0 в първата среща от третия кръг на германската Бундеслига. Столичани вкараха толкова много голове за първи път в елита. Освен това за първи път железните спечелиха с толкова голяма разлика в Бундеслигата.

Завърналият се в Германия след престой във Фенербахче Макс Крузе откри головата си сметка за столичани в 13-та минута. Всички останали попадения бяха реализирани след почивката. Маркус Ингвартсен покачи на 2:0 в началото на втората част. После за две минути Марвин Фридрих и Йоел Поянпало направиха 4:0. Голът на Поянпало също беше дебютен за тима.

Това беше първи успех през сезона за Унион, който се изкачи до третата позиция в класирането. Майнц пък записа трето последователно поражение. Мачът беше и дебют за временния треньор Ян-Мориц Лихте. Той наследи уволения преди дни Ахим Байрлорцер.