Унгария

Унгария, Словакия и Шотландия са на Евро 2021 след драма

Унгария, Словакия и Шотландия се класираха по драматичен начин за финалите на Европейското първенство догодина. По-рано това направи и Северна Македония. Всичките отбори взеха финалните си плейофи от Лигата на нациите.

Унгария изоставаше от Исландия до 88-ата минута с 0:1. Островитяните бяха повели чрез Сигурдсон още в 11-ата минута. Него обаче изравни в края на двубоя. А в добавеното време Собосалай завърши обрата – 2:1 след пас на Шигер. Унгария мина през нашите национали по пътя към мача с Исландия и спечели с лекота на „Васил Левски“.

Словакия се нуждаеше от продължения, за да сломи Северна Ирландия. Кучка изведе гостите напред в Белфаст в 17-ата минута. Три минути преди края обаче Скриняр си вкара автогол за 1:1. Дюриш в 110-ата обаче вкара за 1:2. Така Словакия се класира за втори поредни европейски финали.

Шотландия се промъкна през дузпи в Белград

Най-драматично беше в Белград. Там Шотландия откри в началото на второто полувреме чрез Кристи. Сърбия натисна здраво и заслужено изравни в 90-ата минута чрез резервата Лука Йович. След продължения се стигна до дузпи. В тях всички вкараха до Митрович, чийто удар беше спасен от вратаря Маршал.

Шотландия ще играе на финали на голямо първенство за първи път от 1998-а. Тимът е в група D, където са още Англия, Хърватия и Чехия.