Манчестър Юнайтед - Норич

Юнайтед и Челси спечелиха с много голове

Манчестър Юнайтед и Челси спечелиха с лекота мачовете си от 22-я кръг във Висшата лига. Червените дяволи отнесоха Норич с 4:0, сините се справиха с 3:0 с Бърнли. Така двата тима продължават преследването помежду си за място в Топ 4. В момента Челси е четвърти с 39 точки, тимът от „Олд Трафорд“ е пети с пет по-малко.

Рашфорд вкара два гола за Юнайтед

Маркъс Рашфорд отбеляза своя мач номер 200 за тима с два гола. 22-годишният нападател стана третият най-млад играч, стигнал тази граница. Рашфорд откри в 27-ата минута, след като засече центриране на Мата. Отново той покачи на 2:0 в 52-ата минута от дузпа, а 120 секунди по-късно Антони Марсиал вкара за 3:0. Асистенцията отново бе на мата. Пет минути след влизането си в игра талантът Мейсън Грийнууд вкара последния гол в срещата.

Това обаче не впечатли феновете на Юнайтед. В последните 20 минути на двубоя те скандираха срещу собствениците от фамилия Глейзър и вицепрезидента Ед Уудуърт.

Хъдсън-Одой вкара първия си гол във Висшата лига

В същото време Челси победи Бърнли с 3:0 на „Стамфорд Бридж“. Тимът на Франк Лампард имаше проблеми само в първите 20-тина минута. В 27-ата арбитърът отсъди дузпа в полза на сините, която беше реализирана от Жоржиньо. 11 минути по-късно точен за лондончани бе Тами Ейбрахам. В началото на второто полувреме Калъм Хъдсън Одой вкара за 3:0. Това бе първи негов гол във Висшата лига.

Поражението бе четвърто поред за Бърнли, който вече е само на четири точки над чертата.