Вила - Манчестър Юнайтед

Юнайтед надви Вила след десетия си обрат за сезона

Манчестър Юнайтед отложи с поне още няколко дни празненствата на градския си съперник Манчестър Сити за спечелването на шампионската титла в Англия. Това стана, след като червените дяволи победиха Астън Вила с 3:1 в 35-ия кръг.

Двубоят на „Вила Парк“ в Бирмингам се разви по обичайния за тима на Оле Гунар Солскяр начин през този сезон. Юнайтед допусна първия гол, но постигна обрат. Това се случи за рекорден десети път. Така Юнайтед изостава на девет точки от Сити, но има шест повече от третия Челси.

Вила откри в 24-та минута, когато Бертран Траоре се разписа със страхотен диагонален изстрел. Само десет минути след почивката гостите вече водеха в резултата. Първо Бруно Фернандеш изравни от дузпа, а след това Мейсън Грийнууд вкара за 1:2. Фернандеш има вече 27 попадения през сезона във всички турнири.

Точка на спорта сложи намиращият се в страхотна форма Единсон Кавани. Той се разписа с глава след центриране на Маркъс Рашфорд в 87-та минута. Лошата новина за Солскяер е контузията в глезена, получена от централния защитник Хари Магуайър.

Само след два дни тимът му приема четвъртия Лестър Сити, а в четвъртък е домакин на шестия Ливърпул.