Улм
Виталий Лукс (вляво) празнува след гола за 2:0

Улм шокира Айнтрахт, Левандовски измъкна Байерн

Носителят на купата на Германия Айнтрахт Франкфурт загуби трофея си още в първия мач, в който трябваше да го защитава. Орлите паднаха с 1:2 от Улм и се простиха с купата. По същото време шампионът Байерн изстрада успех с 1:0 над Дрохтерзен/Азел. Баварците бяха измъкнати от Роберт Левандовски, който се разписа 10 минути преди края.

Драмата на Айнтрахт с гредите

Преди 90 дни, след 3:1 над Байерн, орлите спечелиха купата на Германия след 30 години чакане. Сега обаче носителят на трофея се прости с него в Улм. Тимът от Франкфурт игра по-добре преди паузата, но Йович уцели греда. Малко след почивката Кийнле се разписа след пряк свободен удар. Айнтрахт отговори с бесни атаки, но отново стигна само до удар в гредата, дело на Торо. 15 минути преди края Лукс бе изведен след контраатака и се разписа за 2:0. Дебютиралият Пациенца се разписа за 2:1 в последната минута, но попадението му не бе достатъчно.

За последно носител на трофей отпадна преди 21 години – през сезона 1996/97 Кайзерслаутерн загуби с 0:1 от Гройтер Фюрт.

Байерн, Левандовски
Макар и в странен екип, Левандовски направи това, което прави най-добре
Левандовски е спасителят на Байерн

Дрохтерзен/Азел се беше подредил великолепно в защита и Байерн нямаше чисто голове положение през първата част. Тимът от далечния север отправи един удар към Нойер, но Нагел не успя да го преодолее. След паузата баварците доминираха, но само Тиаго беше близо до гола. Малко по-късно Мюлер все пак прати топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада. Все пак в 81-а минута Роберт Левандовски от няколко метра се разписа за 0:1. Това бе четвърти гол за него през сезона след хеттрика във вратата на Айнтрахт за Суперкупата.