Франция - Украйна

Украйна спря Франция, Петев започна с реми с Босна

Украйна измъкна неочаквана точка от Франция след 1:1 на „Стад де Франс“. Само преди пет месеца петлите отнесоха украинците със 7:1 в Лигата на нациите.

Световният шампион започна уверено и направи няколко добри атаки. Логично сините вкараха гол и поведоха в 19-ата минута. За тях се разписа Антоан Гризман, който заби топката в ъгъла на вратата. Франция продължи да напада, но така и не стигна до нов гол до почивката, макар да имаше положения.

Украйна предимно се бранеше – тимът завърши без точен удар и с 37% владеене на топката. Но рикошет след час игра доведе до изравнителен гол. Сидорчук стреля, топката се отби в Кимпембе и излъга Лорис за 1:1.

Ивайло Петев започна с 2:2 начело на Босна и Херцеговина

Българският треньор Ивайло Петев дебютира с 2:2 начело на Босна и Херцеговина. Балканците поведоха във визитата си на Финландия в 55-ата минута. Пянич изпусна дузпа, но вкара добавката за 0:1. Само три минути по-късно обаче Тимо Пуки изравни. Отново той в 77-ата минута направи 2:1. Тимът на Петев обаче изравни в 84-ата минута. Джеко изведе Стеванович и той реализира за 2:2.