Украйна - Словакия
Снимка: x.com/EURO2024

Украйна обърна Словакия, Шранц подобри рекорд на Стоичков

Украйна обърна Словакия с 2:1 в мач от група „Е“ на Евро 2024. Словаците откриха в началото, украинците вкараха след почивката.  Така Украйна излезе на втора позиция с актив от 3 точки, а Словакия е на трето място също с 3. Утре вечер играят Белгия и Румъния.

Трубин спаси удари на Лукаш Хараслин, Иван Шранц и Давид Ханцко в началните минути. Шранц обаче все пак го преодоля в 17-ата за 0:1. Шранц е вторият играч, който отбелязва гол в първите два мача на Евро 2024 след германеца Джамал Мусиала.

На 30 години и 282 дни той е и най-възрастният играч, който се е разписвал в първите си участия на турнира. Той изпревари Христо Стоичков, който беше със 156 дни по-млад, когато направи същото през 1996 година. Стоичков беше точен за 1:0 над Румъния и при 1:1 срещу Испания. После той отбеляза и в третата среща от групата с Франция (1:3).

Футболистите на Серхий Ребров тръгнаха уверено напред и Михайло Мудрик пропусна сам срещу Дубравка. Вратарят на Словакия направи решително спасяване и в 34-ата минута, отклонявайки удар на Олександър Тимчик в гредата.

Девет минути след почивката Украйна изравни. Зинченко намери в наказателното поле Микола Шапаренко, който стреля от движение за 1:1. В 74-ата минута при контраатака Мудрик пак беше изведен сам срещу Дубравка, но уцели дясната греда.

В 80-ата минута Украйна завърши обрата. Шапаренко изведе от дълбочина резервата Роман Яремчук, а той с техничен удар направи 2:1.