Ярмоленко, Украйна
Снимка: twitter.com/EURO2020

Украйна излъга Северна Македония в луд мач

Украйна взе първата си победа на Евро 2020, след като надви Северна Македония с 2:1. В двубоя в Букурещ имаше всичко – хубав футбол, пропуснати дузпи и много драма. А пък украинците сложиха край на серията си от шест поредни загуби на финали.

Украйна поведе с два гола преди почивката. Ярмоленко се разписа във втори пореден мач за 1:0 в 29-ата минута. Пет минути по-късно и Яремчук направи същото след пас на Ярмоленко – 2:0. Ярмоленко вече има 42 попадения за националния тим. Повече от него има само легендата Андрий Шевченко. Настоящият селекционер е с 48 гола.

След почивката обаче съседите се върнаха в мача. Те заиграха по-нападателно, натиснаха и заслужено стигнаха до гол. Попадението беше вкарано от Альоски в 57-ата минута. Той изпусна дузпа, но реагира най-бързо при добавката.

Шест минути преди края украинците също получиха дузпа. И също я изпуснаха – Малиновски не успя да преодолее Димитриевски. Тук обаче гол при добавката нямаше.