Щотландия - Украйна

Украйна би Шотландия и продължава по пътя към Катар

Украйна спечели с 3:1 на „Хемпдън Парк“ плейофа срещу Шотландия за класиране на Мондиал 2022. След четири дни е и финалът в потока – визита на Уелс в Кардиф. Победителят от този двубой ще получи място на световното първенство.

За Украйна това беше първи мач от декември насам. Част от футболистите не бяха играли въобще футбол от три месеца насам, заради инвазията на Русия. Но украинците играха осезаемо по-добре от шотландците. Тимът на домакините нямаше точен удар до 60-ата минута, когато гостите вече водеха с 2:0. Те всъщност можеха да водят и с повече, но Крейг Гордън направи три отлични спасявания.

Той беше преодолян от Ярмоленко в 33-ата минута и от Яремчук в 49-ата минута. Шотландия върна един гол чрез Макгрегър в 79-ата минута. Две по-късно той спаси чист гол с отличен шпагат в наказателното поле. В петата минута на добавеното време при поредната контра Довбюк направи 1:3.

На „Хемпдън Парк“ имаше 3500 украинци, между които и група сирачета, намерили подслон във Великобритания.