Уелс
Снимка: twitter.com/EURO2020

Уелс се разправи с Турция, би само с 2:0

Уелс направи голяма крачка към класиране за елиминациите на Евро 2020. Островитяните победиха Турция с 2:0 в Баку. Така тимът има вече четири точки в класирането в Група А. Турция пък остава без точка и без вкаран гол.

На стадиона имаше над 30 000 зрители, които подкрепяха Турция. Уелс обаче игра много по-добре и с лекота създаваше положения за гол. Тимът ги изпускаше със същата лекота, но все пак вкара два гола.

Аарън Рамзи вкара за 1:0 в края на първото полувреме след отличен пас на Бейл. В 61-ата минута Бейл изпусна дузпа, като прати топката над гредата. Турция се вдъхнови от пропуска и натисна, но имаше само една чиста възможност да изравни. Уорд обаче спаси удара на Демирал. В петата минута на добавеното време Конър Робъртс се разписа за 0:2, а асистенцията пак беше на Бейл.