Удинезе - Ювентус
Снимка: twitter.com/juventusfcen

Удинезе обърна Ювентус от 0:2 на почивката

Удинезе измъкна неочаквана точка срещу Ювентус на старта на сезона в Серия А. Грандът от Торино водеше с 2:0, но трябваше да се примири с реми 2:2.

Това беше повторен дебют на Масимилиано Алегри като треньор на рекордния шампион на Италия. И той започна отлично – Пауло Дибала откри още в третата минута, а 20 по-късно Хуан Куадрадо покачи на 0:2. Дибала дори носеше капитанската лента.

След паузата обаче главното действащо лице беше друг футболист на Ювентус – Войчех Шчесни. Вратарят помогна и за двата гола на Удинезе. Първо полският страж направи дузпа в 51-та минута, която Роберто Перейра реализира. В 83-та минута Шчесни отново сбърка и след рикошет в Стефано Окака топката достигна до Деулофеу, който на празна врата отбеляза за 2:2.

През второто полувреме в игра за Юве влезе Кристиано Роналдо. Той започна мача от резервната скамейка. Роналдо дори реализира в продължение, но ВАР отмени гола заради засада. Освен това гостите удариха и две греди. Дебют за колоса от Торино записа Мануел Локатели, който влезе на мястото на Родриго Бентанкур.