Турция - Нидерландия

Турция изненада лошо Нидерландия с 4:2

Турция спечели срещу Нидерландия в първия мач от квалификациите за Мондиал 2022 в зона Европа. Южните ни съседи се наложиха напълно заслужено над лалетата с 4:2. Герой за комшиите беше Бурак Йълмаз, който вкара хеттрик. Той е футболистът, нанизал най-много голове във вратата на Нидерландия в последните 21 години.

Трикратният световен вицешампион изостана още в 15-ата минута. Тогава удар на Йълмаз се отклони от крак на защитник и изненада Тим Крул за 1:0. След още 20 минути Йълмаз вкара дузпа за 2:0. Де Лихт можеше да намали за гостите, но ударът му беше изчистен от голлинията.

В началото на втората част Чалханоглу покачи на 3:0 с хубав шут. После обаче лалетата се върнаха в мача с два гола за две минути. Клаасен намали пасива на 3:1, а в следващата атака Де Йонг вкара за 3:2. Йълмаз обаче реализира директно от пряк свободен удар за 4:2 в полза на Турция в 81-ата минута. До края Депай изпусна дузпа за гостите – вратарят Чакър извади удара му.