Брора - Хартс
Снимка: twitter.com/ScotlandSky

Аматьорите от Брора биха сензационно Хартс за купата

Аматьорите Брора Рейнджърс сензационно изхвърлиха Хартс от турнира за купата на Шотландия. Това е една от най-големите изненади в цялата история на надпреварата. Хартс играха финали в последните два сезона, и двата загубени срещу Селтик. Освен това те водят с 19 точки пред втория в Чемпиъншип и нямат загуба в 9 срещи. Брора е полупрофесионален тим и няма мач от януари насам, тъй като сезонът е спрян заради коронавируса. Преди това тимът изигра само три срещи.

Джордан Майкрей откри за домакините в 12-ата минута след пас на Мартин Маклийн. Кристоф Бера изравни за 1:1 в 70-ата минута. Маклийн обаче вкара за 2:1 на „Дъджън Парк“ само пет минути по-късно.

„Дори и в нормални условия това щеше да е колосална изненада. Но ние сме не играли официален мач от първата седмица на януари. Имаме пет тренировки и една контрола – това е. Нямаме никакво право да печелим този мач. Привилегия е да водя толкова невероятен тим“, заяви мениджърът на Брора Стивън Макей.