Челси - Арсенал

Тухел пое вината за загубата на Челси от Арсенал

Мениджърът на Челси Томас Тухел заяви, че той носи вината за загубата на Челси от Арсенал снощи. Сините паднаха с 0:1, а германецът направи седем промени в стартовия състав. Това е едва второ поражение за Тухел начело на Челси.

През уикенда сините надвиха с 2:1 Манчестър Сити, но заради предстоящия финал за ФА Къп с Лестър титулярите получиха почивка. Лондончани остават четвърти в класирането с шест точки повече от петия Уест Хем и седем пред шестия Ливърпул. Уест Хем обаче е играл мач по-малко, а Ливърпул – два по-малко.

„Ядосан съм, че направих толкова много промени. А и освен това не играхме на нормалното си ниво. Когато не сме на 100% няма как да печелим мачовете си. Не съм доволен от показаното, но отговорността е моя. Аз избрах състава“, заяви Тухел.

Арсенал вкара единствения гол след грешка на Жоржиньо. Той върна по ужасен начин към Кепа, който едва спаси автогол. Обамеянг обаче стигна до топката и изведе Смит Роу за 0:1 в 15-ата минута. После гол за Челси, вкаран от Пулишич беше отменен от ВАР. Зума и Жиру пък удариха греди.

Така Арсенал направи дубъл над сините за първи път от 17 години. И се доближи на точка от седмия Тотнъм, макар шпорите да са играли мач по-малко.