Томас Тухел, Челси
Снимки: ЕРА/БГНЕС

Тухел дебютира начело на Челси с 0:0

Новият треньор на Челси Томас Тухел започна престоя си начело на сините със скучно 0:0 срещу Уулвърхемптън. Германецът беше назначен вчера и има само една тренировка с футболистите. Той замени на поста Франк Лампард.

Вълците остават без победа от 15 декември и записаха 14-и мач, в който не вкараха гол през първото полувреме. Те имаха шанс, но Педро Нето уцели греда. За Уулвс дебютира и нападателят Вилиан Жозе.

Що се отнася до Челси – Антонио Рюдигер и Калъм Хъдсън-Одой имаха положения. Руи Патрисио обаче спаси ударите им. Сините записаха забележителните 433 точни подавания през първото полувреме. Но и дадоха ясна представа на Тухел колко сериозна задача го чака.

Германецът остави на пейката Маунт, Джеймс и Ейбрахам, макар че тримата англичани имат общо 39 мача като титуляри този сезон. Тимът му обаче игра твърде бавно на моменти. От друга страна обаче, сухата мрежа е добре дошла. Под ръководството на Лампард Челси допусна 77 гола в 57 мача във Висшата лига.