ЦСКА-София
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София направи знаменит обрат и влезе в групите

ЦСКА-София победи 3:0 Виктория Пилзен и влезе в групите на Лигата на конференциите. Червените наваксаха пасив от 0:2 от първия мач във великолепен сблъсък. Така за втора поредна година те ще играят в групите на европейски турнир.

Българският тим поведе още в шестата минута с 1:0. Тогава се разписа Греъм Кери, който беше изведе отлично от Тино Вион. В 63-тата минута Георги Йомов удвои преднината на домакините. Така общият резултат от двата мача стана 2:2, като той се запази до края на редовното време. Дебют за тима направи новото попъление Томас Лам, заменил контузилия се Вион.

Двубоят влезе в продължения, а в 112-ата минута ЦСКА-София остана с човек по-малко. Тогава Жорди Кайседо си изкара втори жълт и съответно червен картон.

В 119-ата минута обаче Юрген Матей хвърли в екстаз феновете на Националния стадион. Той вкара за 3:0 след центриране и прати червените в групите на новия турнир на УЕФА.