ЦСКА-София - Зоря
Снимка: facebook.com/cskasofiaofficial

ЦСКА-София загуби безславно от Зоря

ЦСКА-София загуби с 0:1 от Зоря Луганск в Лигата на конференциите. Червените направиха силно първо полувреме и слабо второ. Те поискаха на три пъти дузпа, но реферът не отсъди нито една. Освен това тимът на Стойчо Младенов завърши с човек по-малко след червения картон на Тибо Вион. Загубата е втора за ЦСКА-София в групата след поражението от Рома на старта.

Българския тим започна по-добре. Греъм Кери, Яник Вилдсхут и Георги Йомов имаха шансове да открият, но ги пропуснаха. В края на първата част Лам и отново Йомов не успяха да се разпишат.

През второто полувреме Зоря игра по-смело, а червените – по-неорганизирано. В 63-ата минута Шахаб Захеди стреля от пряк свободен удар, но Густаво Бусато спаси. Само две минути по-късно Зоря повече – Алахар Саядманеш се разписа с удар от наказателното поле.

В последните минути домакините на три пъти претендираха за дузпа. Първо – за нарушение срещу Йоан Баи. След това в два случая – заради за игра с ръка. Реферът обаче не уважи претенциите. В продължението на мача Тибо Вион беше изгонен с директен червен картон.

В другия мач от групата Бодьо/Глимт разгроми с 6:1 резервите на Рома. Това е най-голямото поражение в кариерата на Жозе Моуриньо. За първи път отбор на португалеца допуска шест гола в един мач. Моуриньо пое вината за загубата, но я оправда с младия тим, изкуствения терен и студеното време. Освен това в неделя Рома играе с лидера в Серия А Наполи.

Бодьо/Глимт е лидер в класирането със седем точки, Рома е на второ място с шест. Зоря има четири точки, а ЦСКА-София е с една точка.