Бруно Акрапович
Снимка: БГНЕС

ЦСКА-София взима Бруно Акрапович за треньор

Треньорът на Локомотив Пловдив Бруно Акрапович ще поеме ЦСКА-София. Информацията тръгна след успеха на червените над Монтана с 2:1.

Босненецът ще застане начело на тима в сряда. Дотогава играчите са в почивка. Акрапович има клауза в договора си с Локомотив, че може да напусне по всяко време. Той ще се възползва от нея, за да смени Пловдив със София. Очаква се официалното обявление за рокадата да бъде направено утре.

Акрапович е полиглот и може да гоори на 9 езика – български, сръбски, немски, английски, френски, испански, италиански, турски и албански. Това му гарантира отлична комуникация с всички играчи на тима. В трите си сезона в Локомотив той изведе тима до две купи на България и една суперкупа на страната.

ЦСКА-София излъга Монтана с 2:1

Червените стигнаха до победа с 2:1 при гостуването си на Монтана. Автогол на Раян Сенхаджи и попадение на Али Соу донесоха успеха. За Али Соу това беше първи гол от август насам – над 13 часа чакане.

За домакините се разписа Николай Минков веднага след попадението на гамбийския нападател. В последните минути Монтана поиска дузпа след падане на Йордан Йорданов, но такава не беше отсъдена. Монтана беше без треньора си Никола Спасов, който е заразен с коронавирус.

ЦСКА-София излезе трети с 21 точки – на две зад Лудогорец и Локомотив Пловдив. Зелените обаче имат два мача по-малко, Локо – един.