ЦСКА-София - Арда

ЦСКА-София направи второ поредно 0:0

ЦСКА-София допусна нова грешка стъпка в шампионата, след като не успя да победи новака Арда. Мачът бе на стадион „Локомотив“ в Пловдив.

Двубоят от 19-ия кръг на efbet Лига бе повторение на срещата между двата тима през седмицата в 1/8-финалите за Купата на страната. Тогава червените измъкнаха минимален успех с 1:0 в Кърджали. В днешния мач обаче армейците, които бяха без наказания Али Соу, не отправиха нито един точен удар. Най-опасният изстрел, отправен към стража на домакините, бе дело на Вив Соломон-Отабор, но той не уцели вратата. Тимът на Стамен Белчев регистрира два точни удара към Густаво Бусато, но не вкара гол.

За ЦСКА-София това бе второ последователно 0:0 в първенството. Миналата седмица резултатът бе срещу шампиона Лудогорец на „Българска армия“. Арда също записа второ поредно нулево реми, след като измъкна точка от Локомотив Пловдив преди седмица.

Червените са четвърти в таблицата, на три точки зад втория Левски, който има мач по-малко, и на 11 от лидера Лудогорец. Новаците са седми, на точка от шестия Черно море. В следващия кръг, последен преди зимната пауза, ЦСКА приема Дунав. Арда пък гостува на моряците.

Славия спечели във Враца

По-рано Славия надигра като гост Ботев Враца с 2:0. Столичани започнаха по-силно и поведоха в 16-та минута след точен удар на Янис Карабельов. В 49-та минута Христо Попадийн получи втори жълт картон и остави белите в намален състав. Четири минути преди края Валери Домовчийски вкара за 1:1, но голът бе отменен. Малко след това столичани подпечатаха трите точки след попадение на Емил Стоев.

Така Славия се върна на петата позиция с точка повече от Черно море. Ботев Враца остава предпоследен с 13 точки. В следващия кръг Славия приема Лудогорец, докато врачани гостуват на Етър.