ЦСКА-София - Етър

ЦСКА-София удари Етър в края за 3:1

ЦСКА-София се доближи на две точки от лидера в Първа лига Лудогорец, след като победи Етър с 3:1 в 25-ия кръг на шампионата.

На стадиона във Велико Търново болярите затрудниха доста именития си съперник. Първото полувреме завърши 0:0, но червените все пак взеха своето след почивката. Резултатът бе открит в 64-та минута, когато Жоржиньо получи хитър пас от централния нападател Али Соу. Останал сам срещу вратаря на домакините, той не сбърка. Само пет минути по-късно Соу покачи на 2:0 след силен изстрел от близко разстояние. В 75-та минута Даниел Младенов върна шансовете на домакините след добра асистенция на Милчо Ангелов. Но в 81-та минута Соу сложи точка на спора с втория си гол в мача.

ЦСКА-София чака с интерес сблъсъка Левски – Лудогорец

По този начин червените записаха 17-та победа от началото на сезона. Те ще чакат с интерес сблъсъка на върха между Лудогорец и Левски утре в София.

Етър загуби шансовете си да влезе в първата шестица преди втората фаза на първенството. Тимът остава на седмо място с 37 точки, три по-малко от шестия Черно море, който утре посреща Ботев Пловдив.