ЦСКА-София - Клуж

ЦСКА-София стартира със загуба в Лига Европа

ЦСКА-София загуби с 0:2 първия си мач в групите на Лига Европа. Червените бяха надиграни в центъра на София от Клуж. Румънският шампион вкара и двата гола след почивката. Иначе червените играха по-добре през първата част, но не стигнаха до попадение. След гола на Клуж обаче тимът на Стамен Белчев така и не успя да натисне в опит да изравни.

Вдъхновени от 12 000 фенове домакините започнаха силно и имаха няколко положения за гол. Али Соу обаче на два пъти беше спрян от вратаря на румънския тим. Гостите пратиха топката в мрежагта в 35-та минута, но попадението беше отменено заради нарушение в атака.

След почивката играчите на Клуж бяха по-активни и нанесоха своя удар в 53-та минута. Тогава Марио Рондон откри резултата с изстрел с глава от непосредствена близост, след като бе оставен непокрит от защитниците на ЦСКА-София. Вторият гол падна в 74-та минута. Тогава Чиприян Дяк реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Санкаре срещу Дееблюх.

В другия мач от групата Рома победи Йънг Бойс с 2:1 в Швейцария. В следващия си мач след седмица ЦСКА-София гостува на Рома.