ЦСКА-София
Снимка: БГНЕС

ЦСКА-София спечели лесно, Локо Пловдив – трудно

Ботев Пловдив претърпя домакинско поражение от ЦСКА-София с 0:3 в 15-я кръг на efbet Лига. На стадиона в Коматево червените вкараха един гол през първото полувреме и два през второто. Звездата на Ботев Тодор Неделев във втори пореден мач напусна принудително с травма. Днес – 10 минути преди края на първото полувреме.

Иначе Тибо Вион даде преднина на ЦСКА-София в 21-ата минута. Али Соу удвои аванса в 59-ата, а Брадли Мазику бе точен за 3:0 в 68-ата минута. С 27 точки ЦСКА-София излезе трети с по-добри показатели от Арда Кърджали.

Локомотив Пловдив излезе начело

На върха в класирането е Локомотив Пловдив, който по-рано днес победи Ботев Враца. Железничарите спечелиха с 1:0. Георги Минчев вкара единствения гол в мача в 27-ата минута. Той се разписа с глава след центриране на Димитър Илиев.

В 82-ата минута арбитърът Никола Попов отсъди дузпа за нарушение на Гомис срещу Даниел Генов. Наказателният удар обаче беше пропилян от Валери Домовчийски, който не уцели вратата. Локомотив Пловдив води в класирането с 30 точки, втори с 29 точки и мач по-малко е Лудогорец.