Черно море - ЦСКА-София
Снимка: chernomorepfc.bg

ЦСКА-София се спаси с късен гол, Лудогорец излезе първи

Черно море и ЦСКА-София направиха 1:1 в атрактивен и драматичен двубой от efbet Лига, който се игра на стадион „Тича“ във Варна. Домакините може да съжаляват, защото имаха повече положения, а и пропуснаха дузпа.

В 22-ата минута автогол на Емил Янчев бе отменен заради игра с ръка на Али Соу. После Черно море успя да поведе с първия си удар към вратата на червените. Матиас Курьор в 36-ата минута отбеляза красив гол, разписвайки се с глава с гръб към противниковата врата.

В началото на второто полувреме Васил Панайотов не успя да реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Курьор. Ударът на Панайотов от бялата точка бе спасен от Бусато, който отрази втора дузпа от началото на сезона. В 63-ата минута капитанът на Черно море Даниел Димов получи втори жълт картон и съответно – червен.

ЦСКА-София натисна и стигна до гол в 88-ата минута, когато Томи Юрич се разписа след подаване на Тонислав Йорданов. Така армейците за трети пореден мач стигнаха до гол в края. С точката тимът на Стамен Белчев събра 11 и е втори в класиране.

Лудогорец излезе първи след обрат над Локомотив

ЦСКА-София е изпреварен само от шампиона Лудогорец. Зелените обърнаха с 3:1 Локомотив Пловдив в Разград и взеха четвърта победа от началото на сезона.

Гостите водеха с 1:0 до 62-ата минута и играеха по-добре от зелените. Или поне така беше до гола на Карагерен в 52-ата минута. Янков изравни, а Алекс Сантана (79) и Елвис Ману (81) вкараха за 3:1.