Лига Европа Лудогорец ЦСКА-София

ЦСКА-София едва се спаси от резил срещу малтийци

ЦСКА-София се спаси с колосална мъка от уникален резил в Европа – отпадане от малтийци. Които при това са дебютант в турнирите на Стария континент. И имат само един сезон в елитната дивизия. Червените обаче обърнаха Сайрънс с 2:1 с гол в добавеното време на Али Соу.

ЦСКА-София изигра безобразно слаб мач пред празните трибуни на „Българска армия“. Сайрънс пропусна по-добрите положения през първото полувреме, в началото на второто пропусна и дузпа. Логичното обаче се случи в 69-ата минута, когато гостите поведоха в резултата.

Преди това Да Силва изпусна, а после Бусато попречи на Мазику да си вкара автогол. После Бусато спаси и дузпата, бита от Да Силва. И той обаче не успя да се намеси в 69-ата минута, когато Мая Да Силва все пак вкара за 0:1. И влезе в историята на скромния малтийски тим.

Това, което спаси Стамен Белчев, бяха добрите му смени. Само четири минути след влизането си в игра Ахмед Ахмедов изравни след пас на друга резерва – Санкаре. Третата смяна – Георги Йомов асистира за победния гол на Соу в добавеното време.