ЦСКА-София - Етър
Снимка: БГНЕС

ЦСКА-София се измъчи за 1:0 над Етър – ВИДЕО

ЦСКА-София се наложи трудно над Етър с 1:0 в двубой от 21-я кръг на елита. Така тимът продължи преследването на Лудогорец. Червените са втори, на осем точки от шампиона. Двубоят сложи край и на сушата от два мача без гол за тима.

Столичани имаха няколко добри възможности да поведат преди почивката, но ги пропуснаха. Освен това Георги Йомов пропиля дузпа, спасена от Христо Иванов.

През второто полувреме червените направиха още няколко пропуска, преди все пак да вкарат за 1:0. Това се случи в 61-ата минута. Тогава Кайседо проби отляво и намери току-що влезлия Енрике Рафаел, който не сбърка от близка дистанция.

На стадион „Българска армия“ беше тествана ВАР системата. Технолията ще бъде използвана по родните терени за плейофите.

Загубата остави Етър на дъното с 16 точки. В следващия кръг виолетовите приемат Ботев Пловдив. ЦСКА-София пък гостува на петия Берое.