ЦСКА-София

ЦСКА-София продължи слабата си серия и срещу Арда

ЦСКА-София записа шести пореден мач без победа в елита след 1:1 с Арда. Сините от Кърджали играха по-добре и изпуснаха червените. Столичани се размърдаха едва в края на двубоя, но бяха много далеч от желанието. За последно те спечелиха в първенството на 30 август. След това тимът има пет равенства и загуба.

Светослав Ковачев изведе Арда напред в 73-ата минута. Десет по-късно Джером Синклеър изравни. Така Арда остава на седмо място с 14 точки. ЦСКА-София има 15 точки и е пети.

През първата част имаше повече битка и малко футбол. Двата тима дори не успяха да отправят точен удар, макар че Амос Юга уцели гредата. След почивката Арда натисна и заслужено поведе – Светослав Ковачев засече от въздуха пас Емил Мартинов и вкара за 1:0.

Стамен Белчев реагира и пусна още офанзивни играчи. Това доведе до изравняване – Юга изведе Синклеър и той реализира за 1:1. Червените натиснаха и в 85-ата изстрел на Синклеър се отби от гредата. Голмайсторът имаше още един шанс, но Караджов спаси.