Берое - ЦСКА-София
Снимка: beroe.bg

ЦСКА-София победи убедително Берое

ЦСКА-София записа най-големия си успех от началото на сезона – 3:0 над Берое в осмия кръг на елита. Головете за червените вкараха Дюкенс Назон, Тобиас Хайнц и Джонатан Линдсет.

Преди мача футболистите излязоха с фланелки в подкрепа на Петър Хубчев. Срещата започна с минута мълчание в памет на детето, загинало в Русе, след като беше ударено от мълния. Момчето е било фен на ЦСКА-София. На скамейката на червените имаше и фланелка с неговото име.

Софиянците поведоха в 18-ата минута след корнер – Амос Юга свали топката на Назон и той вкара за 0:1. Само две минути вече беше 0:2. Хайц стреля от дъгата на наказателното поле, топката се отби в гредата и влезе в мрежата.

След почивката Густаво Бусато спаси удар на Франческо Селесте в опит на Берое да се върне в мача. В 62-ата минута червените направиха 0:3 – Хайнц изведе Линдсет и той не пропусна. В 72-ата минута Жорди Говеа вкара за Берое, но голът беше отменен заради засада.

С трите точки тимът на Ел Маестро събра 12 и се доближи на точка зад Берое.