ЦСКА-София - Рома
Снимка: БГНЕС

ЦСКА-София победи резервите на Рома в Лига Европа

ЦСКА-София завърши участието си в групите на Лига Европа с победа. Червените победиха Рома с 3:1, улеснени и от състава на вълците. Пауло Фонсека пусна като титуляри трима 18-годишни юноши и един куп резерви.

Тимът на Бруно Акрапович имаше пълно превъзходство и записа първи успех в групите. Тиаго Родригес откри още в петата минута след пас на Санкаре. После обаче Борха Майорал подаде на Миланезе за 1:1. Това беше първи гол за 18-годишният халф в професионалния футбол.

Все пак Али Соу отново изведе червените напред в 34-ата минута. Той се възползва от пас на Жеферсон и грешка на отбраната на гостите.

Отново той в 55-ата вкара за 3:1. Този път основен виновник за попадението бе централният защитник Федерико Фацио, който сбърка пас назад към вратаря. Италианският тим натисна, но не успя да стигне до нов гол. Загубата е първа за Рома в тазгодишното издание на турнира. Въпреки това вълците завършиха на първо място в групата.

ЦСКА-София финишира последен с пет точки, четири от които срещу Рома. След вълците е Йънг Бойс, трети е Клуж.

Победата над Рома носи премия от 570 000 евро на червените. И идва като подарък за рождения ден на собственика на клуба Гриша Ганчев.