ЦСКА-София - Пирин
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София победи Пирин, Славия се справи с Локо Пловдив

ЦСКА-София взе победа в първото си домакинство за новия сезон в елита. Червените надвиха Пирин Благоевград с 1:0. Това е втори успех от два мача за тях. Другите три са отложени заради евротурнирите.

Преди началото на срещата изпълнителният директор Филип Филипов връчи фланелка с номер 80, цветя, почетен плакет и картина на легендарния футболист Димитър Якимов. Той навърши 80 години преди 10 дни.

През първото полувреме ЦСКА-София беше по-добрият отбор на терена и имаше доста възможности да вкара гол. Той все пак падна в 37-ата минута. Жорди Кайседо засече с глава центриране на Георги Йомов. Малко по-късно Станислав Манолев получи втори жълт и съответно червен картон за удар с ръка в лицето на Тибо Вион. Картонът доведе до грозни сцени на терена на „Армията“, но реферът успя да успокои играчите.

През втората част ЦСКА-София продължи да играе силно и в 50-ата минута получи дузпа. Кайседо  застана зад топката, но Петър Петров спаси удара му. В 68-ата минута Хамза Чатакович би силно от далечна дистанция, но топката се отби от напречната греда.

Славия излъга Локомотив Пловдив

Вицешампионът Локомотив Пловдив остава само с една точка след 0:1 от Славия. Поражението е трето за тима в четири мача през сезона.

Голът за белите вкара Людовик Соарес. Ситуцията беше гледана дълго време и от ВАР. После Кирилов и Калоян Кръстев направиха пропуски за столичани. Локомотив можеше да изравни чрез Георги Минчев и Кристин Гомис, но те пропиляха шансовете.

През второто полувреме Бирсент Карагерен пропусна две възможности за изравняване за железничарите, Лукас Салинс също не успя да вкара за 1:1.

С успеха Славия събра десет точки и се изравни с втория Ботев Пловдив. Начело е Черно море с 11 точки.