ЦСКА-София
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София победи Лудогорец и на финал за Купата

ЦСКА-София отстрани Лудогорец и се класира за финал в турнира за купата на България. Червените спечелиха с 2:1 на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград. Първата среща на „Българска армия“ завърши 1:1. Съперник на тима на Любо Пенев във финала ще бъде дебютантът Арда. Вчера сините отстраниха Славия в другия полуфинал. Мачът за трофея е на 19 май на Националния стадион „Васил Левски“.

Червените играха по-добре през целия мач, а Лудогорец не беше на ниво. Освен трите гола в срещата имаше и много нерви. Съдията Георги Кабаков показа общо 13 жълти картона и два червени. Любослав Пенев също беше изгонен.

Гостите стартираха отлично двубоя и поведоха още в третата минута. Тогава Жорди Кайседо намери Енрике Рафаел, който преодоля Кристиан Кахлина. Малко след това Мено Кох стреля над вратата. Лудогорец отвърна с неточен изстрел на Кешерю и опасен шут на Десподов, спасен от Бусато. Това обаче бяха и единствените опити на домакините за гол през първото полувреме.

ЦСКА-София продължи да създава по-опасните ситуации и Тиаго беше близо до втори гол. Кахлина обаче спаси по отличен начин. Португалецът пък получи контузия и беше сменен от Федерико Варела. Аржентинецът имаше основна роля при второто попадение за столичани, дошло в 36-та минута. Той подаде чудесно към Енрике, който изведе Йомов, а той от воле се разписа за 0:2.

Втората част започна с поредно страхотно спасяване на Кахлина, който отрази силен изстрел на Йомов. Последва греда за Лудогорец след удар на Десподов. После Йомов стреля неточно, а завърналият се след контузия Антон Недялков предизвика намеса на Бусато. Домакините все пак намалиха пасива си в 73-та минута, когато точен беше резервата Елвис Ману.

Три червени картона в края

До края зелените натиснаха, но без да имат особени шансове да изравнят. Малко преди края Алекс Сантана влезе грубо на Иван Турицов. Шпагатът на бразилеца предизвика гневна реакция у Любо Пенев, който получи втори жълт картон и бе изгонен. Към съблекалните поеха още Сантана и Турицов. Бразилецът беше изгонен с директен червен картон, а Турицов получи втори жълт.

ЦСКА-София удържа аванса си до края и стигна до финала за втора поредна година. През миналия сезон червените паднаха от Локомотив Пловдив след изпълнение на дузпи.

Любослав Пенев, назначен само преди две седмици, продължава да има стопроцентова успеваемост срещу Лудогорец в надпреварата – четири елиминационни мача, четири пъти зелените отпадат. Самият Пенев може да спечели трофея за първи път в треньорската си кариера.