ЦСКА-София - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

ЦСКА-София победи слаб Лудогорец – ВИДЕО

ЦСКА-София победи Лудогорец с 1:0 в сблъсъка на върха в елита и върна интригата в битката за титлата. Червените стигнаха до успеха с гол на капитана Юрген Матей в 77-ата минута. Така тимът на Стойчо Младенов се доближи на само две точки от шампионите в класирането.

Загубата е втора поред за Лудогорец и трета в пет мача. Зелените играха много слабо и не създадоха чисто положение за отбелязване на гол. Тимът на Станислав Генчев дори завърши без точен удар.

ЦСКА-София започна по-активно и Вилдсхут имаше няколко възможности да открие. При една от тях той уцели греда. Вратарят Серджио Падт пък спаси удар от малък ъгъл на Йомов. През второто полувреме ситуацията на терена не се промени – червените атакуваха, зелените се бранеха.

Голът падна след статично положение. Матей засече центриране от свободен удар на Томас Лам и се разписа с глава за 1:0. В края ЦСКА-София остана с човек по-малко, след като Карло Мухар беше изгонен. Дори и това обаче не помогна на гостите.