Левски - ЦСКА-София

ЦСКА-София победи лесно Левски с 2:0

ЦСКА-София победи с 2:0 Левски в дербито от последния 26-и кръг на редовния сезон на efbet Лига. Головете за червените вкараха Жул Кейта и Жорди Кайседо през първото полувреме. След второто попадение фенове на Левски нахлуха на пистата на Националния стадион „Васил Левски“. Полицията обаче реагира навреме и не се стигна до ексцесии.

Двубоят започна с шанс за сините. Още в третата минута Мартин Петков стреля от свободен удар, но топката се отби в гредата. Червените обаче натиснаха и поведоха в 14-ата минута. Тогава Федерико Варела центрира, а Жул Кейта вкара за 0:1. Малко по-късно Кейта се контузи и беше сменен принудително.

ЦСКА-София продължи да създава положения, но Йомов, Кайседо и Варела ги пропуснаха. Все пак в 37-ата минута червените удвоиха аванса си. Тома Даске сбърка, топката се озова в Жорди Кайседо, който я прати зад Микулич за 0:2.

След паузата тимът на Любо Пенев продължи да доминира и изпусна още няколко положения. За Левски два половинчати шанса имаше Краев. В добавеното време се стигна до спречкване между Мено Кох и  Илия Димитров и нападателят на сините беше изгонен.