Любо Пенев, ЦСКА-София
Снимка: БГНЕС

ЦСКА-София победи Арда в дебюта на ВАР в България – ВИДЕО

ЦСКА-София победи Арда Кърджали с 1:0 в първия кръг от плейофите в efbet Лига. Двубоят на стадион „Българска армия“ ще остане в историята на българския футбол с това, че за пръв път в официална среща беше използвана системата ВАР.

Червените започнаха по-добре и изпуснаха няколко положения. Най-чистото от тях беше в 22-ата минута, когато Тиаго центрира към Кайседо, който стреля над вратата. В 38-ата минута Варела стреля покрай страничната греда.

През втората част в игра за червените се появи Греъм Кери. С първото си отиграване той падна в наказателното поле, но съдийски сигнал не последва, а ВАР също замълча. В 60-ата минута Любослав Пенев извърши тройна смяна, вкарвайки в игра Бисмарк Чарлс, Брадли Мазику и Джером Синклер. Веднага след това Чарлс беше изведен сам срещу вратаря на гостите, но Караджов спаси. В 66-ата минута Вион отправи туповен шут към противниковата врата, но Караджов отново спаси. При последвалата контраатака Мартинов стреля отблизо, но Густаво Бусато изби.

В 74-ата минута Мазику беше препънат в наказателното поле и тогава отново беше използван ВАР. ВАР съдиите обаче също прецениха, че няма основание да бъде отсъдена дузпа. ЦСКА-София продължи да натиска и стигна до гол в 88-ата минута. Тогава Юрген Матей засече с глава страхотно центриране на Амос Юга отдясно и откри резултата.

Следващият мач на ЦСКА-София е под въпрос

Следващият мач от програмата на червените е в петък (7 май), когато тимът ни гостува трябва да гостува на ЦСКА 1948. Мачът обаче е под въпрос заради многото заразени с коронавирус в тима на ЦСКА 1948. По-рано днес БФС отложи утрешния двубой на столичния тим срещу Локомотив Пловдив.

Ботев Враца взе ценна победа

През деня се изиграха два мача и в групата на борещите се за оцеляване в елита. Ботев Враца надви Етър като домакин с 2:0. Головете вкараха Дориан Бабунски и Чавдар Ивайлов. Славия и Монтана завършиха 1:1. Ботев Враца има 25 точки, Славия е с 24, Етър има 22, Монтана – 21.