ЦСКА-София
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София взе втора победа с един точен удар

ЦСКА-София записа втора победа през този сезон със само един точен удар. След 1:0 над Ботев в Пловдив, сега червените надвиха със същия резултат и Локомотив във Пловдив. Гола вкара Лазар Туфегджич в 28-ата минута.

Успехът е пети поред за тима на Саша Илич в първенството, като четири от победите са навън. Благодарение на него ЦСКА-София поведе с пет точки аванс пред Лудогорец. Зелените обаче са с два мача по-малко. Локомотив остава четвърти с 10 точки по-малко от червените.

Иначе головите положения на стадион „Лаута“ бяха малко. В 27-ата минута защитата на железничарите не успя да изчисти топката след центриране на Иван Турицов и Туфегджич вкара за 0:1. Локомотив заложи на центрирания до края на първата част, но без да притеснява гостите. Голмайсторът пък се контузи и беше сменен.

След почивката ЦСКА-София се прибра назад. Пловдивчани стигнаха до опасен удар чак в 79-ата минута, но шутът на Евандро беше спасен. В края гостите останаха и с човек по-малко. Резервата Мено Кох удари главата си и напусна игра. Илич обаче нямаше право на повече смени. Локомотив имаше шанс да изравни в предпоследната минута, но Боруков не уцели вратата от добра позиция.