ЦСКА-София записа първа победа с Любо Пенев

Любо Пенев, ЦСКА-София

ЦСКА-София записа първи успех след идването на Любослав Пенев начело на тима. Червените победиха Ботев Враца с 2:1 у дома в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Така те съкратиха аванса на лидера Лудогорец на пет точки.

Съдията спести дузпа срещу ЦСКА-София

През първото полувреме армейците доминираха, но така и не успяха да стигнат до гол. Гостите имаха основателни претенции за дузпа в 11-та минута, когато силен изстрел на Емил Стоев срещна ръката на Ангел Лясков. Реферът Станислав Ставров обаче подмина ситуацията.

Три гола през второто полувреме

Само три минути след почивката ЦСКА-София излезе напред с гол на Джеси. Той бе изведен отлично от Тиаго Родригес и не сбърка сам срещу вратаря Красимир Костов. Осем минути по-късно Али Соу покачи на 2:0 с изстрел с глава, а асистенцията пак бе на Тиаго.

В 89-та минута Стоев върна Ботев в мача красив изстрел от въздуха – 2:1. В добавеното време реферът не даде дузпа и в полза на домакините.