ЦСКА-София - Йънг Бойс

ЦСКА-София се загуби в мъглата и пак падна

ЦСКА-София записа трета загуба в груповата фаза на Лига Европа. Червените паднаха с 0:1 от Йънг Бойс на Националния стадион „Васил Левски“. Футбол обаче имаше само в първите 30-тина минута. После падна мъгла и на терена не се виждаше почти нищо. Което едва ли е зарадвало новия спортен директор на тима Алън Пардю, който беше на стадиона.

Бруно Акрапович дебютира начело на червените в Европа в този сблъсък. Така той стана първият треньор, водил два различни български отбора в евротурнирите в един сезон. Акрапович заложи на различна тактика, но мъглата не позволи да се види как се справя тимът му. Статистиката обаче отчете само един точен удар за ЦСКА-София в целия мач.

Гостите от Швейцария стояха по-добре на терена през по-голямата част от двубоя. Те успяха да стигнат до успеха благодарение на гол на Жан Пиер Нсаме в 34-та минута. Нсаме се разписа след изстрел от малък ъгъл и неубедителна намеса на вратаря Густаво Бусато.

Йънс Бойс събра седем точки, колкото има и Рома. Рома обаче има мач по-малко – тази вечер с Клуж. ЦСКА-София остана на дъното на класирането с една точка и без вкаран гол в груповата фаза.