Осиек - ЦСКА-София
Снимка: nk-osijek.hr

ЦСКА-София отстрани Осиек, чака Виктория Пилзен

ЦСКА-София отстрани Осиек в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Реваншът между двата тима в Хърватия завърши 1:1 и българският тим продължава след 5:3 общ резултат.

ЦСКА-София поведе в 33-ата минута със страхотен гол на Греъм Кери. Ирландецът вкара красив гол с удар от далечно разстояние. В последните секунди на първата част домакините изравниха чрез Миле Шкорич – 1:1. Той се разписа след лошо изчистен корнер.

След почивката домакините имаха няколко шанса да поведат, но не ги оползотвориха. На няколко пъти и Бусато се намеси отлично. Всичко за Осиек свърши в 86-ата минута. Тогава Даниел Лончар беше изгонен за нарушение срещу Жорди Кайседо.

В спор за място в групите на Лигата на конференциите тимът Стойчо Младенов ще срещне Виктория Пилзен. Чешкият отбор отстрани уелския ТНС след изпълнение на дузпи в реванша.