ЦСКА-София - Берое
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София отнесе Берое с 5:1

ЦСКА-София разгроми Берое с 5:1 в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Така червените се изравниха с Лудогорец на върха на класирането. Двата отбора имат по 10 точки и по 2 допуснати гола. Разградчани са с 12 реализирани срещу 10 за столичани.

Точни за домакинните бяха Маурисио Гарсес (5′, 96′), Дюкенс Назон (18′), Браян Морено (75′) и Иван Турицов (92′). Почетното попадение за гостите беше дело на Абубакар Тунгара. Той се разписа от дузпа в 81-ата минута.

Първото полувреме започна с мощен домакински натиск и още в 5-ата минута ЦСКА-София поведе. Вион изведе Де Нойер, той центрира към Маурисио Гарсес, който спокойно вкара за 1:0. Тимът на Саша Илич продължи да напада и се стигна до 2:0. Вион изведе перфекто Назон сам срещу вратаря и нападателят на не сбърка.

През второто полувреме в игра се появиха Иван Турицов, Браян Морено, Йоан Бауренски и Амос Юга, които замениха съответно Георги Йомов, Дюкенс Назон, Жеферсон Телес и Тибо Вион. В 69-ата минута реферът Валентин Железов отмени гол на Асен Дончев зарад засада. Веднага след това той отново можеше да се разпише, но Караджов спаси. В 75-ата минута Браян Морено преодоля Динков и с много силен и точен изстрел по земя покачи на 3:0.

Десет минути преди края реферът отсъди дузпа за гостите за игра с ръка на Мено Кох. Зад топката застана Абубакар Тункара, който не сбърка и намали на 3:1. В добавеното време Лазар Туфегджич бе повален в наказателното поле и съдията отново посочи бялата точка. Иван Турицов покачи на 4:1. Крайният резултат 5:1 беше оформен от Маурисио Гарсес.

Локомотив София победи Ботев Пловдив

По-рано през деня Локомотив София постигна първа победа за сезона. Железничарите надвиха Ботев Пловдив с 2:0. За канарчетата това е четвърта поредна загуба в първенството. Джеймс Ето’о остави жълто-черните с човек по-малко в 27-ата минута. Той беше изгонен за грубо влизане в краката на Димитър Митков. Попадение за Ботев не беше зачетено в 41-ата минута, когато точен бе Мохамед Брахими, но Виктор Генев бе в засада. Димитър Митков даде аванс на столичани в 50-ата минута след асистенция на Мики Орачев. В 84-ата минута влезлият като резерва Илия Димитров се разписа за 2:0.