ЦСКА-София
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София обърна драматично Арда с 3:2

ЦСКА-София победи драматично Арда с 3:2 в последния мач от редовния сезон в елита. Срещата премина през много обрати.

Червените поведоха в резултата в 12-ата минута с попадение на Юрген Матей. Арда обърна нещата в своя полза още до 21-ата минута. Головете за сините от Кърджали вкараха Борислав Цонев и Станислав Иванов. В 57-ата минута Тобиас Хайнц изравни, а 8 по-късно Улаус Скаршем донесе трите точки за софиянци. Победата е първа за Стамен Белчев, след като той пое ЦСКА-София.

С успеха червените събраха 63 точки и се изкачиха до второто място в класирането. Третият Черно море има 62, лидерът Лудогорец е със 75 точки. Арда остана на девето място с 39 точки.

Втората позиция на ЦСКА-София означава, че още в първия кръг от плейофите ще се изиграе дерби с Левски. Последните два мача между съперниците бяха белязани от грозни сцени по трибуните. Преди сблъсъка със сините червените имат и визита на Ботев в Пловдив. Двубоят е реванш на полуфинала за Купата, като Ботев спечели с 1:0 в София.