ЦСКА-София

ЦСКА-София започна новия сезон с издънка

ЦСКА-София допусна грешна стъпка още в първия си мач за сезона в efbet Лига. Червените направиха 2:2 като домакин на Етър, макар че на два пъти повеждаха.

Вицешампионите откриха резултата още в 4-ата минута. Али Соу се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Занев. Соу имаше още една добра възможност до края на полувремето, но я пропиля.

В 57-а минута Даниел Младенов вкара за 1:1. Четвърт част преди края юношата Митков вкара хубав гол за 2:1. Само четири по-късно обаче Стоянов изведе Младенов и той наказа за втори път отбраната на ЦСКА-София: 2:2. До края и двата тима имаха по един добър шанс, но не стигнаха до трети гол.

Берое победи във Враца с 3:1

По-рано Берое спечели с 3:1 среу Ботев Враца в първия мач от кръга. Гостите играха по-добре през цялото време и заслужено взеха трите точки. Педро Еуженио откри още в 12-а минута. После Берое удари две греди – и двете дело на Бандаловски. Мартин Камбуров също имаше два шанса, но ги пропусна.

В 69-а миута тимът от Стара Загора все пак стигна до втори гол. Негов автор бе друг португалец – Рубен Бригидо. Ботев върна интригата благодарение на Будинов. Той се разписа за 1:2 след корнер. Берое обаче сложи точка на спора в 88-а минута с гол на Желев.