ЦСКА-София
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София хареса норвежец и млад ганаец

ЦСКА-София набеляза норвежкия нападател Торгейр Бьорвен. Той ще замести продадения голмайстор Жорди Кайседо, съобщава БТА.

30-годишният Бьорвен е собственост на турския елитен Газиантеп. Той беше привлечен през миналото лято за 350 000 евро от Анкарагюджю. Севернякът обаче не успя да се утвърди в състава на треньора Ерол Булут. Той записа едва 200 минути без гол в 16 мача като резерва.

В кариерата си досега Бьорвен има 103 гола в 303 мача в професионалния футбол. Той е минал още през Од, Волеренга, Бран, Розенборг и Твенте. Таранът е и бивш младежки национал на Норвегия с 9 срещи и 1 попадение.

Според „Тема-Спорт“ ЦСКА-София е много близо до споразумение с РБ Залцбург относно Даниел Овусу. 19-годишното ганайско крило прекара последния сезон под наем във втородивизионния австрийски Лиферинг.

Овусу дори взе участие за Залцбург в контролата с ЦСКА-София на 24 юни. Тя беше прекратена в 72-ата минута при резултат 2:1 за австрийците.