ЦСКА-София - Македония ГП
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София наказа Македония ГП с 4:0

ЦСКА-София разгроми Македония Гьорче Петров с 4:0 в реванша от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Така след 0:0 в първия мач червените продължават напред към третия кръг. Точни за столичани бяха Юрген Матей, Георги Йомов, Лазар Туфегджич и Дюкенс Назон.

През първото полувреме домакините нападаха масирано, но трудно създаваха чисти голови положения. Все пак в 31-ата минута след корнер Гарсес свали към Юрген Матей, който се разписа с красив изстрел от въздуха. Така двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

През втората част червените продължиха да атакуват и в 61-ата минута Лазар Туфегджич изведе отлично Георги Йомов сам срещу вратаря. Йомов се разписа с едно докосване за 2:0.

Треньорът на ЦСКА-София Саша Илич направи 5 смени през второто полувреме, което оживи играта. След серия от пропуски в 78-ата минута Маурисио Гарсес стреля в гредата след корнер, но при добавката Лазар Туфегджич покачи на 3:0. Това е пети гол след статично положение за тима от началото на сезона. Шестият дойде в 86-ата минута. Дюкенс Назон се разписа след поредното меле и отбеляза своя първи гол с червената фланелка.

Съперник на ЦСКА-София в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите ще бъде победителят от сблъсъка между Мура и Сейнт Патрикс.