ЦСКА-София - Славия

ЦСКА-София надви минимално Славия

ЦСКА-София победи Славия с 1:0 в столичното дерби от 16-и кръг на efbet Лига. Голът вкара Али Соу след центриране на Петър Занев.

Първото полувреме на стадион „Българска армия“ беше доста бледо. В него имаше само един интересен момент – удар на Евандро, след който топката рикошира във футболист на Славия и тупна на горната греда на пазената от Георги Георгиев врата.

През втората част играта се оживи, защото червените натиснаха. Те стигнаха и до гол, след като Али Соу засече с глава центриране на Петър Занев от свободен удар.

Славия удари греда с човек по-малко

В 86-ата минута бе вдигнат червен картон на Славчо Шоколаров и белите останаха с човек по-малко. Въпреки това те можеха да стигнат до равенство, но резервата Емил Стоев уцели гредата на Густаво Бусато.

Така ЦСКА-София  записа трета поредна победа, а Славия прекъсна серия от пет мача без загуба. Белите също така остават без успех срещу червените от октомври 2011-а. ЦСКА-София заема четвърто място в класирането с 31 точки, а Славия е на пета позиция с 23.

Етър нанесе трета поредна загуба на Черно море

По-рано Етър победи Черно море също 1:0. На стадион „Ивайло“ единственото попадение отбеляза Румен Руменов от дузпа в края на първото полувреме. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Мирослав Енчев срещу Даниел Младенов. По-рано моряците също имаха основателни претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. В 71-та минута Никола Попов свири все пак такава, но потърпевшият Мартин Минчев пропусна от бялата точка.

Успехът е първи за Етър над варнеци в елита от 9 март 2013 г. Така виолетовите отново се върнаха на победния път след двете загуби от ЦСКА-София и Левски. Черно море пък записа трета поредна загуба.