ЦСКА-София
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София мина през Враца в зрелище с шест гола

ЦСКА-София победи Ботев Враца с 4:2 в осмия кръг на елита. Така след ремито със Славия и загубата от Рома червените се върнаха към успехите. Тимът на Стойчо Младенов обаче далеч не беше убедителен във Враца.

Дориан Бабунски откри за домакините още в седмата минута след грешка на защитата. ЦСКА-София обаче обърна резултата с попадения на Георги Йомов и Брадли Мазику до почивката. Йомов се разписа за първи път за клуба в елита.

След паузата Йоан Баи се разписа за 1:3 в 51-ата минута. Първоначално голът беше отменен, но ВАР показа, че е редовен. Ботев обаче не се отказа и Мирослав Маринов намали в 73-ата минута. Йомов обаче се разписа в 81-ата минута, за да сложи точка на спора.

Стойчо Младенов беше направил много промени. Новите попълнения Карол Метс, Карло Мухар и Йоан Баи започнаха като титуляри. В стартовите 11 бяха още резервният вратар Димитър Евтимов и младият Асен Дончев. Варела се завърна след лечение на травма, Кайседо – след наказание.