ЦСКА-София купа
Снимка: БГНЕС

ЦСКА-София е новият носител на Купата на България

ЦСКА-София спечели Купата на България. Червените победиха Арда Кърджали с 1:0 във финала, игран на Националния стадион „Васил Левски“.

Единственият гол падна в 85-ата минута. Тогава Амос Юга изведе отлично Бисмарк Чарлс в наказателното поле, той овладя и с мощен удар вкара за 1:0.

Двубоят беше изгледан на живо от президента на България Румен Радев, изпълняващия длъжността президент на БФС Михаил Касабов, кандидатът за шеф на БФС и голмайстор номер 1 в историята на националния отбор Димитър Бербатов, както и от около 15 хиляди фенове на двата тима. По-голямата час от запалянковците, естествено , не спазваха задължителните противоепидемични мерки.

Червените започнаха по-активно и можеха да открият резултата още в четвъртата минута. Иван Караджов обаче отрази опасен удар на Феде Варела. Постепенно тимът на Николай Киров изравни играта. Арда имаше два добри далечни изстрела – дело на Емил Мартино и Иван Тилев. Густаво Бусато обаче спаси без проблеми.

След почивката играта продължи да бъде равностойна. Тимът на Любослав Пенев имаше контрол над топката, но трудно стигаше до голови положения. ЦСКА-София обачре се възполва от шанса си в края и спечели трофея.