ЦСКА-София

ЦСКА-София изстрада полуфинал за купата – ВИДЕО

ЦСКА-София достигна полуфиналите за Купата на България, след като надигра изключително трудно Ботев Враца с 2:1. Червените се класираха напред след два късни гола, но бяха близо до нова сензационна издънка след 1:2 от Царско село.

Тимът на Милош Крушчич изигра слабо първо полувреме, в което липсваха идеи и острота в нападение. От своя страна гостите се възползваха от колективна грешка и поведоха чрез капитана Даниел Генов в 22-та минута.

През втората част ЦСКА-София се посъбуди. Домакините натиснаха в търсене на изравнителен гол и стигнаха до такъв в 67-та минута. Тогава Едвин Джеси вкара за 1:1.

В края на двубоя домакините стигнаха до пълен обрат след груба грешка на Аласан Н‘Диайе. Той топката от вратаря Красимир Костов, но загуби елементарно, червените разиграха бързо и резервата Ахмед Ахмедов вкара за 2:1.

ЦСКА-София стана вторият полуфиналист за купата. Първият е носителят на трофея Локомотив Пловдив. По-рано днес железничарите рано отстраниха ЦСКА 1948 след победа с 2:0. Попаденията бяха дело на Димитър Илиев и Бирсент Карагарен. Официален дебют за Локомотив направиха юношата Кристиан Томов и Кенан Муслимович.