Черно море - ЦСКА-София
Снимка: chernomorepfc.bg

ЦСКА-София изстрада 1:0 над Черно море

ЦСКА-София измъкна изстрадана победа с 1:0 над Черно море в шестия кръг на efbet Лига. Единствения гол реализира Жорди Кайседо в 61-вата минута.

Денят беше специален Илиан Илиев, който се превърна в треньора с най-много мачове за Черно море в елита – 350. Той изпревари с една среща легендата Иван Моканов. Преди мача беше пък беше открита бронзова статуя на Моканов.

Домакините започнаха по-активно и създадоха на няколко пъти напрежение в наказателното поле на съперника. Софиянци заиграха по-добре във втората частна първото полувреме и Георгиев на няколко пъти с мъка спаси удари на червените. Колегата му Димитър Евтимов също имаше отлични намеси – след удари на Велев и Андраде. Евтимов беше една от петте промени в титулярите на Стойчо Младенов.

ЦСКА-София изглеждаше изморен след триумфа в четвъртък, но неочаквано откри в 61-ата минута. Тогава Греъм Кери подаде прострелно от левия фланг и Жорди Кайседо вкара отблизо за 0:1. Веднага след това Черно море остана с 10 души на терена. Зе Гомеш извърши глупав фаул срещу Мазику и беше изгонен с втори жълт картон.