ЦСКА-София - Лудогорец
Снимка: БГНЕС

ЦСКА-София изпусна Лудогорец с човек повече – ВИДЕО

ЦСКА-София и Лудогорец направиха 1:1 в първи полуфинален мач за Купата на България на стадион „Българска армия“. Реваншът е в Разград след седмица. Наравно завърши и вчерашният полуфинал между Арда и Славия (0:0).

На тежкия и заснежен терен двата тима не успяха да покажат нищо стойностно през първото полувреме. В него преобладаваха единоборствата в центъра, а чисти голови положения липсваха. След почивката ЦСКА-София, за който пореден дебют като треньор направи Любослав Пенев, беше по-активен. Това доведе и до изгонването на Бърнард Текпетей в 60-ата минута. Той получи втори жълт картон, след като спря опасна контраатака.

Домакините се възползваха от численото си преимущество и поведоха в резултата в 77-та минута. Тогава капитанът Тиаго Родригеш беше изведен добре от Жеферсон и вкара за 1:0. Тимът на Валдас Дамбраускас обаче успя да изравни само шест минути по-късно. Разписа се Каули Оливейра, който засече центриране на Кирил Десподов.