Клуж - ЦСКА-София
Снимка: facebook.com/cfr1907

ЦСКА-София изпусна Клуж, стигна само до 0:0

ЦСКА-София изпусна да спечели гостуването си на ЧФР Клуж и стигна само до 0:0. Това е второ реми за червените в групите на Лига Европа. Предишното беше също 0:0 – срещу Рома. Тимът на Бруно Акрапович имаше четири добри положения – едно през първото полувреме и три през второто, но ги пропусна. Така тимът продължава без вкаран гол в групите на турнира.

Двубоят започна с опасна ситуация пред вратата на Густаво Бусато, но Микаел Перейра стреля в аут. Последваха 2-3 добри положения за армейците, като първо Али Соу не успя да засече центриране на Греъм Кери, а впоследствие след ъглов удар на ирландеца Валентин Антов отклони технично топката, но тя бе изчистена на голлинията от капитана на домакините Камора. Клуж отвърна с удар на Габриел Дебелюх, но Бусато спаси.

След паузата Амос Юга стреля коварно, но Кристиан Балградеан се справи и изби. ЦСКА-София стигна до най-чистото си положение в 69-та минута. Тогава Али Соу получи на отлична позиция, но шутът му беше избит в ъглов удар. Малко след това Юнус Санкаре стреля в аут. Соу отново имаше шанс да изведе червените напред, но не успя да засече хубавото подаване на Вион. Румънците направиха с опасна атака, при която Юрген Матей изби на голлинията. Малко след това Александру Кипчиу беше изгонен за втори жълт картон. Той опита да си изпроси дузпа, но реферът правилно прецени, че е симулирал.

ЦСКА-София натисна, но изстрел на резервата Тиаго Родригес беше отразен от Балградеан, а впоследствие Соу не можа да направи добавка или да центрира.

Клуж все още има шанс да продължи напред

Червените остават с две точки на последна позиция в група А, докато Клуж е трети с пет точки. Румънците, които са без треньор, обаче все още имат шанс да продължат напред. Той беше осигурен от Рома, който победи Йънг Бойс с 3:1. Така вълците си гарантираха първото място в групата. Жан Пиер Нсаме даде аванс на швейцарците, но Борха Майорал, Рикардо Калафиори и Един Джеко оформиха обрата. Йънг Бойс има седем точки и приема Клуж в последния кръг. ЦСКА-София пък е домакин на Рома.